آموزش رایگان سئو

همانطور که می دانیم، مهمترین و تاثیرگذارترین آموزش برای مدیران سایت ها و شرکت ها آموزش سئو می باشد. برای یادگیری کامل و جامع سئو باید تلاش زیادی کرد، و بخاطر همین است که سومین شغل پردرآمد دنیا در حوزه دیجیتال مارکتینگ سئو می باشد. برای آموزش رایگان سئو با یادگیری آنلاین همراه باشید.

چرا باید سئو را یاد بگیرم؟

یادگیری سئو برای کسانی که می خواهند سایت داشته باشند و در نتایج گوگل دیده شوند و در رتبه های بالای گوگل قرار داشته باشند و از گوگل جذب مشتری موثر و مفید را داشته باشند اجباری می باشد. زیرا روزانه افراد زیادی کلمات مورد نظر خود را در گوگل جستجو میکنند و با توجه به نوع جستجو، گوگل به آنها پیشنهادات مناسبی با کلمه ای که جستجو کرده اند نمایش می دهد.
در نتیجه هر چقدر جایگاه شما در نتایج سرچ شده توسط کاربران در گوگل بالاتر باشد، قطعا شانس بیشتری برای جذب مخاطب برای سایت خود خواهید داشت. باید بدانید که سئو فقط به معنای بهینه سازی سایت برای گوگل نیست و تمام موتورهای جستجو را شامل می شود. ولی در ایران بخاطر استفاده زیاد از گوگل، ما تمام تمرکز خود را در بهیته سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل می گذاریم.
حالا اگر بخواهیم سئو را به زبان خیلی ساده و کاربردی توضیح دهیم. باید بگوییم که سئو یعنی جذب مشتری از طریق گوگل.
اما سوال اصلی این است که سئو چیست؟ و چطور می توانم آن را آموزش ببینم؟ ما در یادگیری آنلاین آموزش صفر تا 100 سئو را بطور کامل خواهیم گفت. تا به ساده ترین روش ممکن آنرا یاد بگیرید و از آن استفاده کنید. پس تا انتهای آموزش رایگان سئو با ما همراه باشید.

آموزش رایگان سئو - سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو(SEO) مخفف Search Engine optimization است. به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو. و تمرکز اصلی آن برای کسب جایگاه بهتر سایت در نتایج گوگل می باشد. روزانه کاربران بسیاری کلمات مورد نظر خود را در گوگل جستجو میکنند و این موتور جستجو پیشنهاداتی متناسب با عبارات جستجو شده به آنها نمایش می دهد. و این یعنی شما باید به فکر جایگاه مناسبی در نتایج گوگل باشید تا شانس شما برای دیده شدن و البته جذب کاربران بیشتر باشد. که این یعنی باید سئو سایت شما بهتر از بقیه سایت ها باشد.
لازم این نکته را هم متذکر شویم که اگر میخواهید در سئو موفق شوید، باید به فکر تولید محتوای با کیفیت باشید. محتوایی که برای کاربران ارزشمند باشد و برای موتورهای جستجو قابل فهم(درک) باشد. همچنین استراتژی درست برای تولید محتوا، ارائه مناسب آن و داشتن سایت مناسب، قطعا شانس شما را برای کسب جایگاه بهتر در موتورهای جستجو افزایش می دهد.(بیشتر بدانید: دوره آموزش رایگان سئو)

هدف اصلی ما در سئو چیست؟

همه ما در سئو به دنبال یک هدف مهم و مشترک هستیم و آن هم ورود کاربر به سایت و تبدیل بازدیدکننده به مشتری خواهد بود که آن را در بخش مربوط به آموزش سئو توضیح خواهیم داد. از آنجایی که سئو پیچیدگی و ظرافت زیادی دارد. پس نیاز است تا بطور مداوم مطالعه داشته باشیم و دانش خود را به روز کنیم.
نکته مثبت این است که همیشه در حال رشد و یادگیری خواهید بود. یادگیری آنلاین به دنبال این است تا خدمات ویژه ای به کاربران خود ارایه نماید. تا با آموزش جامع و کامل به آنچه که میخواید برسید.

یادگیری سئو و بهینه سازی سایت

شاید شما هم از جمله افرادی هستید که دارای کسب و کار اینترنتی هستید و یا میخواهید وارد حوزه کسب و کار‌های آنلاین شوید. احتمال خیلی زیاد سوالات بسیاری نیز در این مورد برای شما پیش آمده است. از جمله سوالات اصلی که برای هرکسی پیش خواهد آمد:

1- چطور می توان از طرقی سایت مشتریان خود را پیدا کنم؟
2- مشتریان کسب و کار من چه کسانی هستند؟
3- مشتریان بیشتر چه کلماتی را در موتور‌های جستجو سرچ می‌کنند؟
4- مشتریان در چه زمان هایی بیشتر به دنبال کالا و خدمات خود هستند؟
اگر شما هم میخواهید جواب سوال های بالا و یا تمامی سوالات دیگری که ذهن شما را درگیر است را پیدا کنید. بهتر است به فکر یادگیری سئو یا همان Search Engine Optimization باشید.

ما به شما سئو و بهینه سازی سایت (SEO) را آموزش می دهیم. تا بتوانید در ادامه این مسیر به یک متخصص حرفه ای سئو تبدیل شوید.

اصطلاحات مهم سئو

 • سئو داخلی ، سئو خارجی ، سئو تکنیکال
 • سئو کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری(بیشتر بدانید: دوره آموزش رایگان سئو)

 

سئو داخلی(On-Page SEO)

هر اقدام و یا فعالیتی که داخل سایت انجام می شود و مربوط به کدنویسی داخلی است و به منظور افزایش رتبه سایت در گوگل را سئو داخلی می گویند. که از آن با عنوان های On-Site SEO و On-Page SEO نیز یاد میشود. در سئوی داخلی ما با استفاده از بهینه سازی عناصر و محتوای یک سایت، موجب افزایش رتبه و ترافیک سایت از موتورهای جستجو می شویم.

سئو داخلی به این دلیل مهم است که با این کار موتورهای جستجو درک بهتری از سایت خواهند داشت. و هرچه سایت از ساختار بهتری برخوردار باشد و علاقه­ کاربران به سایت بیشتر باشد، گوگل و سایر موتورهای جستجو توجه بیشتری به آن سایت نشان می­دهند.

در آموزش مربوط به سئو داخلی بطور کامل آن را توضیح داده ایم و تکنیک های مهمی را برای سئو داخلی گفته ایم. کافیست به صفحه سئو داخلی در سایت مراجعه کنید و آموزش رایگان سئو را ببینید.

 

سئو خارجی(Off-Page SEO)

سئو خارجی به تمام فعالیت هایی که خارج از وب سایت اتفاق می‌افتد تا رتبه‌بندی سایت شما را افزایش دهد و سئو بهتری برای سایت شما بسازد اشاره دارد. که این فعالیت‌ها شامل لینک‌ها، استراتژی‌های شبکه های اجتماعی، بازاریابی و غیره می‌شود.

مثلا اگر لینک مربوط به یک پست یا یک صفحه محصول از سایت شما را یک فرد در صفحه اجتماعی خود قرار دهد، در واقع شما با استفاده از اآن لینک یک فعالیت سئو خارج از سایت خود انجام داده‌اید.

سئو خارجی شامل موارد بسیار زیادی است که در آموزش مربوط به سئو خارجی بطور کامل آن را توضیح داده ایم و تکنیک های مهمی را برای سئو خارجی گفته ایم. کافیست به صفحه سئو خارجی در سایت مراجعه کنید و آموزش رایگان سئو را ببینید.

 

سئو تکنیکال(Techniacal SEO)

سئو تکنیکال یعنی بهینه‌سازی وب‌سایت از نظر فنی است. برخلاف سئو داخلی و سئو خارجی، بیشتر کارهایی که در سئو تکنیکال انجام می دهیم مرتبط با مسائل فنی وب‌سایت، ربات‌ها، موتور جستجو، کدهای برنامه نویسی و… می باشند.

هدف اصلی ما در اجرای سئو تکنیکال آماده نمودن سایتی است که ساختار صحیحی داشته باشد. و کاربر از بودن در سایت و کار کردن با بخش‌های مختلفش، لذت ببرد. و همچنین برای ربات‌های موتور جستجو به راحتی قابل درک و بررسی باشد .

در آموزش مربوط به سئو تکنیکال بطور کامل آن را توضیح داده ایم و تکنیک های مهمی را برای سئو تکنیکال گفته ایم. کافیست به صفحه سئو تکنیکال در سایت مراجعه کنید و آموزش رایگان سئو را ببینید.

آموزش رایگان سئو - سئو چیست؟

 

سئو کلاه سفید(White Hat Seo)

سئوی کلاه سفید مجموعه تکنیک‌های استاندارد و اصولی در مورد سئو می باشد که تمرکز اصلی آن‌ بر جذب واقعی و البته هدفمند کاربران می باشد. پس می‌توان فهمید که سئوی کلاه سفید بهترین نوع سئو می‌باشد. که شما به صورت همزمان رضایت مخاطبین و همچنین رضایت موتورهای جستجو را جلب کرده‌اید.

ملاک اصلی ما در سئو کلاه سفید، بهینه‌سازی وب سایت و بهبود عملکرد در صفحات نتایج موتورهای جستجو از روش‌های استاندارد است. سئو کلاه سفید مطمئن‌ترین روش بهینه‌سازی به حساب می‌آید زیرا در این روش بهینه سازی سایت بر اساس تکنیک‌های تعریف‌شده بر اساس الگوریتم های گوگل انجام میشود. سایت خود را بهینه می‌کنید و از هرگونه مجازات از سوی گوگل نیز به دور خواهید بود.

خوشبختانه تمامی روش‌های موجود در سئو کلاه سفید را میتوان به راحتی اجرا کرد. در برخی از مواقع میتوان حتی خیلی راحت‌تر از روش‌های سئو کلاه سیاه باشد. اگر میخواهید بدون اینکه قوانین گوگل را نقض کنید و رتبه خوبی بدست بیاورید، انجام روش‌های زیر به شما پیشنهاد می‌شود.

 • استفاده قانونی و طبیعی از کلمات کلیدی
 • بکارگیری درست بک لینک‌ها، لینک‌دهی‌های داخلی و خارجی
 • تمرکز اصلی بر روی تولید و بازاریابی محتوا
 • و در نهایت جذب ترافیک ارگانیک و افزایش رتبه سایت به صورت طبیعی

باید این نکته را متذکر شد که هرچند روند فرآیندهای سئو کلاه سفید ممکن است طولانی باشد، اما نتایجی که در نهایت بدست می آید، تقریباً همیشگی هستند. از طرفی راهکارهایی که از طریق این نوع سئو اعمال شوند، شامل جرایم آنلاین موتورهای جستجو نمی‌شوند. که در نتیجه باعث می‌شود تا تجارت اینترنتی شما با کمترین درصد خطر روبه‌رو شود. بنابراین می‌توانید به همین خاطر، حمایت طبیعی موتورهای جستجو را نیز در اختیار داشته باشید. (بیشتر بدانید: دوره آموزش رایگان سئو)

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)

به تکنیک ها و روش هایی که از راه های غیر اصولی و درواقع با نقض کردن قوانین موتورهای جستجو به افزایش رتبه سایت می پردازد، سئو کلاه سیاه می گویند. منظور از کلمه کلاه سیاه معمولا در فضای کامپیوتری به افرادی گفته می شود که دست به کارهای مخرب می زنند. از جمله این افراد مانند هکرها و تولیدکنندگان ویروس هستند.

اگرچه راه حل سئو کلاه سیاه برای زمان کوتاهی باعث افزایش رتبه سایت شما خواهد شد، اما در بلند مدت تاثیر منفی بر روی سایت شما دارد. که باعث جریمه شدن سایت از سوی موتورهای جستجو خواهد شد. که برای جبران آن  به زمان و تلاش زیادی نیاز خواهید داشت. بمثلا ممکن است گوگل وب سایت شما را در سندباکس قرار بهد. یا حتی ممکن است که سایت Deindexed شود.

چگونه از سئوی سیاه دوری کنیم؟

رعایت نکات زیر می تواند شما را از سئوی کلاه دور کند و شما را نجات دهد.

 • سعی کنید سرعت وب‌سایتتان را افزایش دهید.
 • همیشه به UI/UX صفحات وب‌سایت خودتان اهمیت زیادی دهید.
 • خرید بک لینک اشتبا است و سعی کنید بک لینک نخرید تا بگذارید بک لینک ها بطور طبیعی وارد سایت شما شوند.
 • بجای مورد بالا پیشنهاد میکینم از رپورتاژ نویسی استفاده کنید.
 • تولید محتوای به روز و ترند می تواند رتبه سایت شما راافزایش دهد.
 • توجه به مخاطبان و نیازهای آن ها بسیار مهم است. و به آن توجه کنید.(بیشتر بدانید: دوره آموزش رایگان سئو)

سئو کلاه خاکستر(Grey Hat SEO)

سئوی کلاه خاکستری به روش‌هایی گفته می‌شود که از ترکیب تکنیک‌های موجود در سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید شامل می شود. که این روش یک شیوه جدیدی است تا افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو و دیده شدن سایت در نتایج جستجو صورت پذیرد. این نوع سئو نسبت به سئوی کلاه سفید دارای خطر بیشتری است. زیرا در این روش قوانین گوگل را دور می‌زنید و درحال تلاش برای افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو هستید که این موتور جستجو آنرا نمی‌پسندد. 

تکنیک های سئو کلاه خاکستری چیست؟

۱- خرید دامین
۲- طراحی مجدد سایت
۳-حساب های شبکه های اجتماعی جعلی درست کنید.
۴-خرید رپورتاژ و بک لینک
۵- ایجاد کامنت از روش های کلاه خاکستری
۶- کلیک روی دکمه های شبکه های اجتماعی
۷- استفاده از کلمات کلیدی، تنها در عنوان
۸- گذاشتن لینک در ایمیل سایت های خبری
۹- لینک سازی شبکه ای یا PBN
۱۰- پست مهمان (بیشتر بدانید: دوره آموزش رایگان سئو)

مهم ترین مراحل سئو چیست؟

اگر بخواهیم مراحل اجرای سئو را بصورت مختصر بیان نماییم ، شامل موارد زیر است:

 • بهینه سازی عنوان سئو
 • استفاده درست و مناسب از هدینگ های در صفحه: برای عنوان سایت و عنوان صفحه باید از تگ h1  استفاه کنید. و برای زیر عنوان ها می توانید از سایر تگ ها با توجه به نیاز استفاده کنید.
 • url صفحه  را بهینه کنید: url یا همان آدرس صفحات سایت نباید خیلی طولانی باشد. سعی شما بر این باشد که url هایی که استفاده می کنید، خوانا و قابل فهم باشد.
 • بهینه کردن تصاویر در سایت (شامل تصاویر صفحه اصلی و مقالات) و قرار دادن متن جایگزین:  Alt و عنوان تصویر: Title
 • استفاده کردن از محتوای ویدیویی و پادکست در مقالات و محتوای سایت.
 • توجه داشته باشید که حتما قالب شما ریسپانسیو یا همان واکنش گرا باشد.
 • لینک سازی صحیح داخلی و خارجی
 • افزایش سرعت لود سایت
 • استفاده از کلمات کلیدی در در 100 کلمه اول
 • رعایت نسبت متن به عکس در قالب
 • عدم استفاده از لینک و متن مخفی در نوشته
 • رعایت چگالی کلمات در متن
 • قرار دادن دکمه های اشتراک گذاری در سایت
 • ساخت نقشه سایت یعنی همان سایت مپ
 • ثبت سایت در گوگل وبمستر Google Webmaster
 • ثبت سایت در بینگ وبمستر Bing Webmaster
 • افزایش ماندگاری کاربر در صفحات سایت
 • ترغیب کاربران به ایجاد نظر در مورد مطالب شما

که هرکدام از این موارد نیاز به توضیحات جامع و کاملی دارد که در مقالات بعدی همه آن ها را توضیح خواهیم داد.

در دوره تخصصی آموزش رایگان سئو  شرکت کنید:

ما در این مقاله بطور کامل آموزش رایگان سئو را به شما ارادائه داده ایم. اما شما میتوانید با شرکت در دوره تخصصی آموزش رایگان سئو تمامی این تکنیک ها را آموزش ببینید و در سایت خود از آن استفاده کنید.